Apie mus

Vilniaus m. Pilaitės seniūnijos teritorijoje įsikūrusi „Naujosios šiaurinės Pilaitės“ bendruomenė veikia jau daugiau nei 10 metų ir jungia apie 120 šeimų (iš kurių 88 šeimos yra tikrieji asociacijos nariai). Mūsų bendruomenės nariais yra asmenys, kuriems nuosavybės teise priklauso žemės sklypai, esantys Pilaitės šiaurinės dalies gyvenvietėje ir funkciniais ryšiais susiję su Varnės gatve.

Bendruomenė siekia, kad būtų sukurta inžinerinė, socialinė ir susisiekimo infrastruktūra (keliai, vandentiekio ir nuotekų tinklai, žaidimų aikštelės, dviračių ir pėsčiųjų takai) šiaurinėje Pilaitėje, skatina gyventojų bendruomeniškumą, organizuoja aktyvų laisvalaikį ir sporto renginius, koordinuoja bendruomenės narių veiklą, atstovauja jų interesus bei juos gina.

Svarbiausi mūsų nuveikti darbai: savo pastangomis suprojektavome aplinkinės teritorijos el. skirstomuosius tinklus, Varnės gatvės atkarpą nuo J. Bretkūno g. iki Smalinės g. sankryžų, taip pat kartu su Pilaitės seniūnijos pagalba įrengėme ir išplėtėme vaikų žaidimo aikštelę želdynų teritorijoje tarp Varnės ir Karaliaučiaus g.

2017 m. gegužės 4 d. visuotiniame narių susirinkime buvo patvirtintos šios bendruomenės veiklos kryptys:
- Šalutinių gatvių plėtra (projektavimas, asfaltavimas, chemijos purškimas ant jungiančiųjų gatvių kaip laikina priemonė ir pan.);
- Varnės gatvės neasfaltuotos atkarpos užbaigimas ir sujungimas su Pilaite per J. Bretkūno ir/ar Zujūnų g.;
- Miesto nuotekų tinklo atvedimas;
- Viešojo transporto paleidimas Varnės g.;
- Viešojo saugumo didinimas (vaizdo kamerų įrengimas Varnės g. ir prijungimas prie Policijos);
- Rekreacinės zonos vystymas (žaliosios zonos detalus projektas, pėsčiųjų-dviračių takas iki Pilaitės, žaidimų - krepšinio/tinklinio aikštelės, esamos žaidimo aikštelės ir šalia esančio tako link Karaliaučiaus gatvės priežiūra ir pan.);
- Asfaltuotų atkarpų priežiūra ir valymas, papildomas apželdinimas;
- Kultūrinių-pramoginių renginių organizavimas.

Bendruomenės rekvizitai:
- Pavadinimas: "Naujosios šiaurinės Pilaitės" bendruomenė
- Kodas: 3001 27367
- Teisinė forma: Asociacija
- Įregistravimo data: 2005 m. liepos 4 d.